Wieści z mat zapaśniczych

W dniach 14-15.10.2016 w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Memoriał im. Antoniego i Jerzego Dąbrowskich w zapasach styl klasyczny. Zawody zgromadziły około 100 zawodników z Ukrainy(Kostopol), trzy kluby z Białorusi(Grodno, Brześć, Lida) i Polski.

Zagraniczni goście mocno podwyższyli poziom turnieju. Nasi zapaśnicy wywalczyli dwa medale. Brązowy zdobył Dawid Nitupski w kategorii wagowej 53kg.

Drugi medal, złoty wywalczył Szymon Boć w kategorii wagowej 59kg pewnie wygrywając swoje walki. Nasi zawodnicy mieli znakomitą okazję zmierzyć się nie tylko z zawodnikami naszego kraju, ale także z zapaśnikami innych państw.

Dwóch naszych zawodników było blisko zdobycia brązowych medali. Bartosz Poniatowski 35kg i Mateusz Chojnowski 38kg  przegrywając swoje pojedynki o medal ostatecznie zajęli piąte miejsca. Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach.