Weekend na sportowo

Seniorzy WARMII Grajewo jadą w niedzielę na ważny mecz do Dąbrowy Białostockiej, ale w nadchodzący weekend kibice piłki nożnej będą mogli obejrzeć w akcji najmłodszych wychowanków naszego Klubu. Można być pewnym, że wielkich emocji nie zabraknie!

W sobotę o 14:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego rozpocznie się turniej ligowy w kategorii Orlików (zawodnicy urodzeni w 2004 i 2005 roku). Gospodarzem turnieju będzie Akademia Piłkarska WARMII Grajewo. Będzie to rywalizacja grajewskich Orlików z augustowskimi.  W turnieju wezmą udział dwa zespoły naszej Akademii: WARMIA 2004 trenera Kamila Randzio i WARMIA 2005 trenera Jarosława Turowskiego, zespół reprezentujący MOSiR Grajewo trenera Wojciecha Kozikowskiego oraz trzy zespoły z Augustowa – SPARTY Augustów i dwie drużyny Akademii Piłkarskiej SPARTY Augustów.

Grajewski turniej będzie już trzecim wiosennym turniejem w tej grupie Orlików. Dwa poprzednie odbyły się w Augustowie a ich wyniki przedstawię w kolejnej relacji.

W niedzielę o godzinie 10:00 również na Stadionie Miejskim odbędzie się ligowy turniej Żaków (zawodnicy urodzeni w 2006 i 2007 roku) . Tym razem gospodarzem zawodów będzie MOSiR Grajewo, który w turnieju będą reprezentowały dwa zespoły pod opieką Mariusza Sobczyka. Rywalizowały będą one z dwoma zespołami Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo (WARMIA 2006 trenera Jarosława Turowskiego i WARMIA 2007 trenerów Daniela Tuzinowskiego i Pawła Górskiego) oraz zespołem MOSiR Mońki.

Przy okazji zapowiedzi niedzielnego turnieju warto wspomnieć o rozegranym 10 maja na grajewskim stadionie pierwszym wiosennym turnieju w tej kategorii. Niestety, nie dopisała wówczas pogoda i najmłodsi piłkarze rywalizowali w strugach deszczu. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych na obu przygotowanych boiskach (boisko dla Żaków to „ćwiartka” boiska dla seniorów) nikt się nie oszczędzał i wszystkie zespoły toczyły zażarte boje o zwycięstwa. Oto wyniki tego turnieju:

MOSiR Mońki – WARMIA 2006              2:4

Znakomicie spisały się zespoły naszej Akademii – zespół trenera Turowskiego wygrał wszystkie mecze! Zaimponowali też najmłodsi piłkarze trenerów Daniela Tuzinowskiego i Pawła Górskiego, którzy po zażartej walce pokonali starszych rywali z MOSiR-u Grajewo 3:0. W ostatnim meczu turnieju zmierzyły się dwa zespoły prowadzące w tabeli rozgrywek po rundzie jesiennej. Pasjonujący mecz wygrała WARMIA 2006 4:2 pokonując MOSiR Mońki i umacniając się tym samym na pozycji lidera rozgrywek. Zwycięzca grupy awansuje do wojewódzkiego turnieju finałowego.

Naszą Akademię reprezentowali:

WARMIA 2006: Wiktor Mysiewicz - Patryk Gajowniczek, Damian Olejniczak, Adrian Dobrydnio,  Bartosz Bukowski, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski, Jan Krakowiak, Jakub Rutkowski, Dawid Okulewicz i Bartosz Cichocki.

WARMIA 2007: Łukasz Łepkowski - Jan Ostrowski. Dominik Łazowski, Filip Ołdakowski, Oliwier Ostrowski, Bartosz Jagłowski, Bartłomiej Linkowski, Bartosz Bućko, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Żbikowski, Tomasz Wencek, Igor Bęś i Kacper Randzio.

Serdecznie zapraszamy na oba turnieje!

Na zdjęciu WARMIA 2007 Grajewo. Stoją od lewej: trener Paweł Górski, Kacper Randzio, Igor Bęś, Tomasz Wencek, Bartłomiej Żbikowski, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Bućko, Bartłomiej Linkowski, Bartosz Jagłowski, Oliwier Ostrowski, Filip Ołdakowski, Dominik Łazowski, Jan Ostrowski, Łukasz Łepkowski, trener Daniel Tuzinowski

Po ciekawym i emocjonującym meczu w środę w Grajewie WARMIA zremisowała 1:1 ze ZNICZEM Biała Piska.

Trudno jednoznacznie ocenić wartość tego wyniku dla naszej drużyny. Z jednej strony zdobyliśmy jeden punkt, niezwykle cenny - zwłaszcza, że w tej kolejce przegrali wszyscy nasi bezpośredni rywale w walce o utrzymanie się w III lidze. Z drugiej strony po kilku dobrych akcjach naszego zespołu na początku meczu i dość szybko zdobytej bramce wydawało się, że WARMIA da radę wygrać ten mecz. Wydaje się, że naszemu zespołowi zabrakło koncentracji i pewności siebie. Nasi piłkarze na pewno chcieli, walczyli i starali się, ale zbyt duża nerwowość w grze, nieskuteczność i proste błędy nie pozwoliły na osiągnięcie kompletu punktów. Zespół z Białej Piskiej to mocna drużyna z kilkoma doświadczonymi zawodnikami w składzie, ale zdaje się, że goście, którzy na dobrą sprawę mają już ugruntowaną pozycję w tabeli i nie grozi im ani awans ani spadek tego dnia byli do ogrania i dlatego bardziej należy żałować braku zwycięstwa niż cieszyć się remisem. W sytuacji w jakiej znajduje się nasz zespół w tabeli III ligi ten mecz TRZEBA BYŁO wygrać. Komplet punktów dałby nam „oddech” przed końcowymi trzema meczami bieżącego sezonu. Remis sprawił, że tak naprawdę trzeba będzie walczyć do ostatniej chwili. Kolejne spotkanie, które WARMIA rozegra w najbliższą niedzielę w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM urasta do rangi spotkania o byt w III lidze. Gorzej, że do tego meczu nasz zespół przystąpi najprawdopodobniej w zdziesiątkowanym składzie bez tak ważnych zawodników jak kontuzjowani Dzierzgowski, Zubowski i zmuszony do pauzy z powodu kolejnej żółtej kartki Kacper Jagłowski.

Oto zapis wydarzeń na boisku z meczu WARMIA - ZNICZ

1' Rozpoczynają goście

3' Nerwowo rozpoczęła WARMIA - w pierwszych minutach było już kilka prostych strat piłki

3' Znakomita okazja Jagłowskiego! Nasz zawodnik wyszedł po prostopadłym podaniu sam na sam z bramkarzem, ale został "wzięty w kleszcze" przez dwóch obrońców i w rezultacie stracił piłkę!

4' Teraz Zubowski miał jeszcze lepszą okazję! Nasz zawodnik z lewej strony pola karnego znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale strzelił źle i trafił w bramkarza!

5' Akcja gości - dośrodkował z prawej strony Adamiec a Daniel Świderski strzelał głową lecz pewnie obronił Gieniusz

7' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Daniel Zubowski! Ładna akcja naszego zespołu! Z prawej strony boiska Zubowski podał do Jagłowskiego, którego mocny strzał obronił Radzikowski, ale odbitą przez bramkarza piłkę do siatki skierował Zubowski!

12' Jagłowski szarżował na bramkę ZNICZA ale został sfaulowany przed polem karnym gości - będzie rzut wolny z lewej strony pola karnego

13' Zubowski dośrodkował, ale Adamiec wybija piłkę

13' Dobra akcja Sypytkowskiego lewą stroną boiska, ale nikt nie doszedł do dośrodkowania naszego zawodnika

15' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu faul na naszym zawodniku i wznowi grę Gieniusz

16' Znakomita okazja gości! Adamiecc podał wzdłuż linii bramkowej a Świderski na nasze szczęście nie doszedł do piłki!

17' Żółta kartka dla Mateusza Butkiewicza za krytykę orzeczeń arbitra

20' Na mecz przybyła spora grupa (ok. 60 osób) dopingująca zespół z Białej Piskiej. Słychać jeden z hitów kibiców WISŁY Kraków "tak się bawią ludzie..." :)

23' Błąd naszej obrony i Świderski był przed szansą na zdobycie gola ale piłkę złapał Gieniusz

25' Oddaliśmy od kilkunastu minut inicjatywę gościom, którzy przeważają na boisku

29' GOL dla ZNICZA. 1:1 Daniel Świderski. Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska - dośrodkowanie Butkiewicza i fatalne zachowanie naszej obrony z której nikt nie wybił piłki aż trafiła ona do Świderskiego, który pewnym strzałem pokonał Gieniusza

30' Starcie Gryki z Jagłowskim, którzy niczym koguty doskoczyli do siebie. Sędzia ukarał obu zawodników żółtymi kartkami

33' Mocny strzał Melki tuż obok bramki Gieniusza!

33' Bierzmy się do roboty, bo wygląda to niestety coraz gorzej! :(

35' Zubowski strzelał z rzutu wolnego z odległości ok. 30 metrów na wprost od bramki Radzikowskiego, ale bramkarz ZNICZA obronił ten strzał

38' Akcja Zubowskiego, który ograł dwóch obrońców ZNICZA, ale zamiast podawać próbował ograć jeszcze jednego i stracił piłkę

41' Dobra okazja WARMII - Sypytkowski jednak zamiast strzelać szukał... rzutu karnego, lecz sędzia nie dał się nabrać

42' Znakomita akcja naszego zespołu - Zubowski dograł piłkę przed pole karne skąd Chyliński oddał mocny strzał na bramkę, ale Radzikowski z trudem wybił piłkę na rzut rożny!

43' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie doszedł do piłki Arciszewski a Chyliński strzelił obok słupka

44' Mocny strzał Janika obok bramki Gieniusza

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Różne okresy gry WARMII - najpierw dobry, później zły, ale wróciliśmy do gry i w końcówce znów zagroziliśmy bramce gości. Jest 1:1 i miejmy nadzieję, że w drugiej połowie WARMIA strzeli zwycięskie bramki

46' Rozpoczęła WARMIA

46' W zespole gości aż trzy zmiany po przerwie - na boisku pojawili się Michał Świderski, Kierznowski i Falkowski

47' Żółta kartka dla Lutrzykowskiego za faul na naszym zawodniku

48' Doskonała okazja WARMII - w zamieszaniu podbramkowym strzelał Jagłowski, ale nie trafił czysto w piłkę i złapał ją Radzikowski

56' Faul Gryki na Sypytkowskim w środkowej strefie boiska

60' Adamiec sprytnie zagrał do Daniela Świderskiego, ale na nasze szczęście na pozycji spalonej był zawodnik ZNICZA

63' Zubowski z pola karnego strzela wysoko ponad bramką

64' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego za faul na Janiku

66' Świetna akcja WARMII - Zubowski podał do Jagłowskiego, który podciągnął piłkę lewą stroną boiska i strzelił w długi róg bramki ZNICZA, ale piłka ominęła słupek!

68' Znów groźnie pod bramką ZNICZA! Nie trafił w piłkę Zubowski w polu karnym ale przejął ją jeszcze Chyliński, lecz żaden z naszych piłkarzy nie doszedł do jego podania

69' Rzut rożny dla WARMII

69' Po dośrodkowaniu mocny strzał Jagłowskiego tuż nad poprzeczką bramki Radzikowskiego!

71' A kibice z Białej Piskiej "robią Poznań" odwróceni do boiska... widać naoglądali się w TV kibicowania w Ekstraklasie

73' Świetna okazja ZNICZA - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka "zmierzyła" w polu karnym Arciszewskiego ale na nasze szczęście Daniel Świderski w doskonałej sytuacji strzelił obok słupka!

74' Żółta kartka dla Wojciecha Koszczuka za faul na zawodniku gości

75' Zmiany w obu zespołach - w ZNICZU za Ekstowicza wszedł Lipowski a w WARMII Chylińskiego zastąpił Mikucki

76' Powinien być gol dla gości! Błąd Gieniusza i piłka po strzale Daniela Świderskiego nie wiadomo jakim cudem nie wpadła do naszej bramki

76' W odpowiedzi piękny strzał Jagłowskiego tuż obok bramki ZNICZA

78' Rzut rożny dla WARMII

78' Po dośrodkowaniu szybko odzyskują piłkę goście

80' Dośrodkowanie z prawej strony boiska, znów mijają się z piłką wszyscy nasi obrońcy i na szczęście Kierznowski strzela obok bramki Gieniusza

82' Znów fatalna postawa naszej obrony i strzał Adamca z pola karnego na szczęście broni Gieniusz!

83' Za Mateusza Cybulskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

86' Zmiana w WARMII - kontuzjowanego Zubowskiego zastąpił Gutowski

88' Atomowe uderzenie Matysiewicza tuż obok bramki Radzikowskiego

89' Zmiana w WARMII - za Sypytkowskiego wchodzi na boisko Lekenta

90' Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Tylko jeden punkt zdobywa nasz zespół w meczu ze ZNICZEM Biała Piska. To TRZEBA było wygrać chłopaki... :/