piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11964 wyświetleń

50 tys. zł na działalność

Chcesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, nie masz funduszy na inwestycje, nie wiesz jak stworzyć dobry biznesplan, nie chcesz brać kredytu komercyjnego - Fundusz Przyjazny Przedsiębiorczości ma jeszcze wolne w specjalnym projekcie, adresowanym do pracujących i bezrobotnych, bez ograniczeń wiekowych, zawodowych, miejsca zamieszkania czy rodzaju ubezpieczenia społecznego. Osoby, które chcą założyć własną firmę, mogą otrzymać do 50 tysięcy złotych niskooprocentowanej pożyczki.

Fundusz Przyjazny Przedsiębiorczości to inicjatywa Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku oraz Banku Spółdzielczego w Brańsku. – Pomagamy ludziom w założeniu własnego biznesu, a największym atutem projektu jest rozłożona na 5 lat pożyczka oprocentowana na 4% rocznie – mówi Paweł Konopka, koordynator projektu.

To oczywiście nie jedyny atut Funduszu. Jak podkreślają organizatorzy, równie ważne są szkolenia z prowadzenia własnego biznesu – od tworzenia biznesplanu przedsięwzięcia, po księgowość, marketing, a także bezpłatne doradztwo po uruchomieniu działalności. – Tak naprawdę najważniejszy jest pomysł. Jeśli ktoś go ma, my pomagamy w jego realizacji – dodaje Paweł Konopka. 

Projekt trwa od 2013 roku i zaowocował utworzeniem 70 firm – od jednoosobowych po spółki. Rozpiętość branż jest szeroka, ale większość stanowią usługi samochodowe i sklepy. Jest też jeden klub bokserski, założony przez Andrzeja Liczika, olimpijczyka i pięciokrotnego mistrza Polski w boksie. – Za 50 tysięcy złotych mogłem kupić sprzęt do mojego klubu. Gdyby nie to, musiałbym brać kredyt w bankach na dużo wyższym oprocentowaniu – mówi Andrzej Liczik.
Korzystanie z funduszu pożyczkowego jest rozwiązaniem alternatywnym wobec dotacji na założenie własnej firmy. – Wszystko ma swoje plusy i minusy: dotacji nie trzeba zwracać, ale skorzystanie z nich jest znacznie trudniejsze. Nasz Fundusz ma tylko jedno ograniczenie: przedsiębiorca nie może prowadzić działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy – mówi Paweł Konopka z CPIiR.

Stąd w projekcie mogą brać udział osoby od 18. do 60. roku życia, z miast i wsi, ZUS-owcy i KRUS-owcy, pracujący i bezrobotni.

Bliższe informacje można uzyskać w Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju. (CPIR)

 

Komentarze (3)

Jest szansa spróbować dla tych którzy pracują na etacie u ,,prywaciarza,, i ciągle im malo albo tak strasznie źle moi drodzy bierzcie kredycik i do dzieła niech każdy spróbuje co to własna firma jest szansa się wykazać kilkunastu jak widać się udało.Życzę każdemu powodzenia w zakładaniu działalności i tworzeniu miejsc pracy w tym chorym urzedniczo kraju gdzie każdy urzędnik ma takiego ,,przedsiebiorce,, głęboko w .... Kontrole tez są najmilsze z możliwych rzeczy w prowadzeniu firmy maly błąd albo niedopatrzenie i jest się przestepcą pisze to z nutka goryczy ale po 20 latach prowadzenia firmy raczej trzeba zamykać i uciekać z tego kraju niż otwierać nowe...

cacy-cacy jakie to wszystko piękne

Tak wszystko pięknie i ladnie tylko co w tym miescie otworzyć jak wszystko pada i ludzie nie maja pracy aby
Kupować!To jest chore miasto już i tyle!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.